آموزش متنی دسترسی به فایلهایی که در اسکایپ از دوستانمون دریافت میکنیم

سلامی دوباره به شما دوستان عزیز در خانواده ی تازه تأسیس اما یقیناً صمیمی و با صفای دنیای سپید!.
حتماً برای شمایی که میدونم اکثراً اهل استفاده از اسکایپ هستین پیش اومده که یه فایل رو از دوستاتون دریافت کنین اما بعد از دریافت اون ندونین که اون فایل دقیقا کجا میره.
تو این پستم میخوام دو راه برای دستیابی به این فایلها معرفی کنم که مطمئنا خیلی به دردتون میخوره پس منو همراهی کنین لطفا.
۱٫ ساده ترین راه برای دسترسی به این فایلها اینه که وقتی فایلی رو مثلا در حال مکالمه با دوست تون از او میگیرید و مکالمه ی شما هم هنوز برقراره اگر برنامه ی جاز اسکریپت اسکایپ JAWS Scripts For Skype رو نصب کردید با زدن دکمه های کنترل و عدد سه به روی اسم اون دوست تون بیاین و اگر هم مکالمه رو برای دریافت زودتر و با سرعت بالاتر قطع کردید با زدن دکمه های کنترل و عدد ۲ اسم اون دوست تون رو پیدا کنین و روی اون اینتر بزنین تا فیلد نوشتن واسه تون باز بشه.
بعد با زدن کلیدهای کنترل و عدد ۵۵ (control +55) آرشیو چتهایی که با اون دوست تون کردید رو پیدا کنین و وقتی روی اون قسمت قرار گرفتید با زدن دکمه ی اند end روی آخرین چت قرار بگیرید و چتها رو از آخر به اول و از پایین به بالا بررسی کنید تا به اون فایل ارسالی از طرف دوست تون برسید.
وقتی اون فایل رو پیدا کردید دکمه ی تب رو بزنین تا به گزینه ی دانلود فایل یا سیو save فایل مورد نظرتون برسید.
حالا با زدن دکمه ی اسپیس یا اینتر فایل رو دانلود یا سیو کنید.
توجه داشته باشید که دانلود و یا سیو فایل زمانی به پایان میرسه که گزینه ی باز کردن یا open رو به جای کنسل کردن انتقال در مقابل خودتون ببینید.
حالا زمان اون فرا رسیده که شما با یکی از دو راهی که معرفی میکنم بتونین فایل مورد نظرتون رو در کامپیوتر تون بیابید و در هر جای دیگه که خواستید اون رو ذخیره یا حتی از کامپیوتر حذف کنید.
اولین راه اینه که با زدن دکمه ی شیفت و تب و قرار گرفتن روی اسم اون فایل در لیست چت یا گفت و گوتون با اون دوست مورد نظر و زدن دکمه ی اپلیکیشن با مکان نماتون یکی به سمت بالا برید تا به گزینه ی show in folder یعنی نمایش دادن پوشه برید و روی این گزینه اینتر بزنید.
شما متوجه خواهید شد که دقیقاً در یک پوشه یا فولدر و روی فایل دریافتی تون هستید.
آدرس اصلی این فولدر در کامپیوتر شما در واقع اینجاست.
بر اساس ویندوز ۷ در پوشه ی کامپیوتر، درایو ویندوز یا c پوشه ی یوزرها usres پوشه ی اصلی رایانه ی شخصیتون پوشه ی AppData پوشه ی Roaming پوشه ی Skype پوشه ی My Skype Received Files.
یعنی دقیقاً فایلهایی که شما از طریق اسکایپ از دوستاتون میگیرید در این مسیر ذخیره میشن.
حالا اجازه میخوام برای کوتاه تر شدن و رثاتر شدن منظورم مسیر ذخیره شدن فایلها رو بهتون نشون بدم.
نکته: اسم یوزر اصلی کامپیوتر من donyaiehsepid.ir نیست اما من در این مثال اسم یوزر اصلیمو اسم سایت میذارم.
البته هر کدوم از شما دوستان عزیز حتما برای یوزر اصلی کامپیوترتون یه اسم گذاشتین که احتمالا اسم خودتون یا اون جاییه که واسه تون ویندوزتون رو عوض کرده و باید در درایو ویندوز یا همون درایو سی c کامپیوترتون بگردین و پیداش کنین.
خب و اما آدرس خلاصه ی مسیر فایلهای دانلودیتون از اسکایپ که با علامت /از هم جدا شدن و این علامت / یعنی اینکه شما باید از پوشه ی قبل از این علامت به پوشه ی بعد از این علامت برین از این قراره.
Computer/c/users/donyaiehsepid.ir/AppData/Roaming/Skype/My Skype Received Files

اما در راه حل دوم شما همین مسیر ذخیره یا دانلود شدن فایلها رو از طریق آشکار کردن فایلهای مخفی کامپیوتر تون پیدا میکنین و دیگه بعد از اینکه اون فایل رو ذخیره یا دانلود کردید احتیاجی به رفتن روی اسم فایلی که در قسمت چتروم دوست تون در اسکایپ هست و زدن دکمه ی اپلیکیشن و پیدا کردن گزینه ی showe in folder نیست و شما فقط کافیه که فایلهای مخفی کامپیوترتون رو آشکار کنین و به مسیری که در بالا توضیح دادیم که از درایو سی یا همون درایو ویندوزتون به پوشه ی یوزرهاتون و یوزر اصلی کامپیوترتون و غیره میرفت میرید و فایل یا فایلهای دانلود شده در اسکایپ رو پیدا میکنین.
ولی لازمه این توضیح رو بنویسم که چنانچه فایلها و پوشه های مخفی ویندوز کامپیوترتون رو از حالت پنهان خارج نکنین و به حالت آشکار درش نیارید نمیتونین به مسیر توضیح داده شده در بالا برید و به محض قرار گرفتن در پوشه ی یوزر اصلی کامپیوترتون برای پیدا کردن پوشه ی AppData و roaming سر در گم خواهید شد بنابر این حتما باید این کار رو انجام بدید تا بتونین به فایلهاتون دسترسی داشته باشید.

روش آشکار کردن فایلها و پوشه های مخفی در یک پوشه

روش آشکار کردن فایلهای مخفی در کامپیوترتون هم به این شکله که در پوشه ی یوزر اصلی کامپیوترتون قرار میگیرید.
بعد دکمه ی alt رو میزنین و file menue رو فعال میکنین و با دکمه ی مکان نما سه تا به راست میاین تا روی منوی tools قرار بگیرید.
حالا با مکان نمای پایین چهار تا به سمت پایین حرکت میکنین تا به گزینه ی folder options… قرار بگیرید و با اینتر کردن وارد این گزینه میشید.
حالا لطفا دکمه های کنترل control و تب tab رو همزمان بزنید تا وارد سربرگی به نام ویو پیج view page بشید.
شما الآن باید با زدن این دو کلید ترکیبی روی این گزینه باشید apply folders bottoms.
حالا لطفا دو بار دکمه ی تب tab رو بزنید تا وارد یک منوی درختی بشید.
بعد از قرار گرفتن در این منوی درختی شش هفت مرتبه با دکمه ی مکان نمای پایین حرکت کنید تا به این گزینه برسید.
showe hiden files, folders, and drives-off.
یعنی نشان دادن فایلها پوشه ها و درایوهای مخفی.
کاری که شما میکنین اینه که باید با زدن دکمه ی اسپیس spase یا اینتر inter روی این گزینه اونها رو آشکار کنید.
یعنی حالا به جای اینکه آخر این گزینه عبارت آف off باشه باید آن on قرار بگیره و در واقع عبارت بالا از
Showe hiden files, folders, and drives–off
تبدیل بشه به
showe hiden files, folders, and drives–on.
حالا تنظیمات انجام گرفته اما هنوز نهایی نشده که شما خیلی راحت و با دو بار زدن دکمه ی تب tab و اسپیس یا اینتر spase or inter زدن روی دکمه ی اوکی ok bottoms و نهایی کردن تنظیم نمایش فایلها و پوشه ها و درایوهای مخفی این پوشه تون به سادگی پوشه های مخفی در یوزرتون مثل AppData و roaming دسترسی داشته باشید و فایلهای ذخیره شده در اسکایپتون رو با رفتن به آدرسی که در اول آموزش آورده شد ببینید.

خب و اما این آموزش هم به سلامتی همگی شما در این سایت با صفا و صمیمی به پایان رسید.
امیدوارم که تونسته باشم منظورم رو به دوستانی که به این آموزش نیاز داشتن رسونده باشم ولی اگه سؤالی بود در قسمت کامنتها در خدمتم.
البته من از شما دوستان عزیز هم دعوت میکنم که برامون آموزشهایی رو که میدونین میتونن مفید باشن رو ضبط کنین یا به همین صورت متنی در اختیار بذارین تا همه از هم کلی چیز مفید یاد گرفته باشیم.

درباره سید جواد منصوریان

سلام. من سید جواد منصوریان درسال1359در استان قم متولد شدم. تحصیلاتم را در مقطع دبستان در شهر خودم و مقاطع بالاتر را تا دیپلوم در مدرسه شهید محبی تهران به پایان رساندم.در سال92ازدواج کردم و از علایقم هم اگر بخواهم بگویم عاشق خواندن رمانهای مهیج، فیلم های پلیسی، گوشدادن به رادیو، و کار با کامپیوتر هستم. راه های تماس با من ایمیل javad4547@gmail.com و شماره تماس 0933 751 0827 میباشد.
این نوشته در آموزش, دسته‌بندی نشده, کامپیوتر, نابینایان, نرم افزار ارسال و , , , , , , , , , , , , , , , برچسب شده است. افزودن پیوند یکتا به علاقه‌مندی‌ها.

2 پاسخ به آموزش متنی دسترسی به فایلهایی که در اسکایپ از دوستانمون دریافت میکنیم

  1. محمد حسنی می‌گوید:

    سلام سید بزرگوار.
    آقا دست مریزاد، خیلی خوب و گام به گام توضیح دادین، تشکر.
    راستش برای خودم این مشکل پیش اومده بود و کلی هم سرش اذیت شدم تا تونستم بفهمم این فایلها دقیقاً کجا میرن که پیداشون نیست؟!.
    اون کلید میانبر کنترل ۵۵ هم فوق العاده بود/تشکر.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لطفاً این معادله ی امنیتی رو هم حل کنین تا مطمئن بشیم یه وقت خدایی نکرده رباط نیستین! *