آموزش متنی روش خرید شارژ ویژه ی سیمکارتهای اعتباری ایرانسل و همراه اول، با استفاده از سرویس ستاره هفت مربع (*۷#

مقدمه

سلام همپایگاهیهای عزیزم.
گاهی وقتها هست که ما مشترکین سیمکارتهای اعتباری (ایرانسل و همراه اول) نیاز داریم به اینکه سیمکارتهامون رو شارژ کنیم تا بتونیم با دیگران تماس بگیریم و یا به اونها پیامک بزنیم.
البته حتماً اتصال به شبکه ی اینترنت از طریق این سیمکارتها که خب مطمئناً جایگاه ویژه ی خودش رو داره.
به هر حال، امروز ارتباط با دیگران از این طرق، خوب یا بد بسیار کاربردی شده و هیچ گریزی از اون هم نیست اما متأسفانه، دسترسی به سوپرمارکتها یا مکانهایی که بشه از اونجاها شارژ تهیه کرد، همیشه و در هر حال ممکن نیست.
هدف این آموزش هرگز خدایی ناکرده یکجا نشین و کم کردن ارتباط حضوری در سطح اجتماع نیست و حتماً این اتفاق، بر خلاف استقلال یک نابیناست اما یقیناً توانایی ما در مورد ارتباط با سرویسهای ای تی ام و کلاً خدماتی از این دست، حتماً موجب کمتر شدن نیازمون به افراد بینا و تهیه ی نیازهای ضروریمون اون هم بدون قبول زحمت خروج از منزل خواهد بود.
پس دعوت میکنم، با این مطلب، که آموزش کار با سرویس *۷# یا همون ستاره، هفت مربعه همراهم باشید/تشکر…

نگاهی اجمالی به کاربردهای سرویس *۷#

با استفاده از این خدمت در تلفنهای همراه، میتونیم این نیازهامون رو رفع کنیم:
(در سیمکارتهای ایرانسل، بنا به ترتیب قرار داده شده در لیست این اپراتور )
۱٫ شارژ،
۲٫ بسته ی اینترنتی،
۳٫ پرداخت قبض،
۵٫ لنز،
۶٫ مودم و سیمکارت…

(در سیمکارتهای همراه اول، بنا به لیست ارائه شده توسط این اپراتور)

۱٫ شارژ،
۲٫ قبض،
۳٫ افزایش موجودی،
۴٫ عیدی،
۵٫ اینترنت،
۶٫ نیکوکاری،
۷٫ کیف پول…

اینکه چطور باید با تک تک این گزینه ها ارتباط برقرار کنیم، ان شا الله باشه برای خودتون و تجربه ای که خواهید داشت ولی به عنوان مثال و از این جهت که نیت حقیر از ارسال این مطلب، آموزش شارژ سیمکارتهای اعتباری ایرانسل و همراه اوله، به امید خدا در این مورد با هم بحث خواهیم داشت.
البته، ورود به این بحث، حتماً نیازمند ضروریاتیه که به یاری حضرت حق با هم مرور خواهیم کرد.

الزاماتی که باید قبل از استفاده از سرویسهای ای تی ام (*۷#) رعایت کنیم

برای استفاده از سرویسهایی مثل ستاره هفت مربع و غیره، چند نکته ی مهم و تعیین کننده که از ضروریات کار با این نوع خدمات اپراتورهاست رو حتماً باید در نظر داشته باشیم که توجهتون رو به این نکات جلب میکنم:

۱٫ داشتن کارت شتاب (عابر بانک) همراه با رمز اینترنتی پنج رقمی.
کارت شتاب یا عابر بانک، کارتیه که همه ی ما بعد از افتتاح حساب در بانکهای مختلف میتونیم درخواست صدورش رو به بانکی که در اونجا حساب باز میکنیم بدیم.
این کارت، دارای شماره ای شونزده رقمیه که همراه با رمزی چهار رقمی، تا بیست و چهار ساعت بعد از صدورش توسط بانک فعال خواهد شد و چنانچه این کارت رو تهیه کنیم، میتونیم با مراجعه به باجه های مخصوص، که به صورت کامپیوتری طراحی شدن، در هر لحظه از شبانه روز، حتی ساعتهایی که بانکها تعطیلند هم از حسابمون پول برداشت و هم به اون مبلغی که مورد نظرمون هست اضافه کنیم.
اما یکی از کاربردهای مفیدتر این نوع کارتها، خرید از طریق اینترنت و گوشیهای همراهه که در این صورت، به رمزهای دیگه ای از جمله رمز سه رقمی سی بی ۲ و رمز دوم یا اینترنتی کارتمون نیاز داریم.
رمز سی بی ۲ که ما در این آموزش به اون هیچ احتیاجی نداریم، روی کارت نوشته شده اما برای تهیه ی رمز دوم یا اینترنتی کارت که مورد نیاز ضروری ماست و در این آموزش هم حتماً به اون احتیاج داریم، باید به بانک یا باجه های کارتخون که توضیحش رو در بالا نوشتم مراجعه کنیم.
یادمون باشه که این رمز رو تحت هیچ شرایطی نباید در اختیار دیگران قرار داد؛ چراکه اگر برای برداشت از کارت بانکی ما به وسیله ی دستگاه کارت خون به خود عابر بانک و رمز اون نیاز هست اما با رمز دوم یا اینترنتی کارت، میشه به راحتی با تلفن همراه (به همین روشی که ما داریم آموزشش رو به شما تقدیم میکنیم) از حساب پول برداشت! و خب قطعاً باید مراقبتهای لازم در مورد حفظ این رمز رو به کار گرفت.
۲٫ مهارت کار کردن با دستگاه های تلفن همراه در مورد این سرویسها.
دوستان عزیزم، اگه شما هنوز از گوشیهای سیمبین مثل نوکیا استفاده میکنین، طرز کار با منوهای این نوع سرویسها نسبت به گوشیهای لمسی مثل سامسونگ و غیره با هم تفاوت دارند.
ببینین، برای مثال، در گوشیهای سیمبین مثل نوکیا، شما بعد از اینکه ستاره هفت مربع رو شماره گیری کردین؛ دکمه ی تماس رو زدین و منوی اولیه که در عنوان «نگاهی اجمالی به کاربردهای سرویس *۷#» با اونها آشنا شدین رو مشاهده کردین، برای انتخاب هر کدوم از گزینه ها باید دکمه ی گزینه ها یا آپشن رو بزنین تا قسمت نوشتاری (پاسخ) واسه تون فعال بشه.
بعد، با نوشتن عدد گزینه ی مورد نظر، دکمه ی تماس رو بزنین تا اون گزینه اعمال بشه و شما به مرحله ی بعد برید؛ در حالی که در گوشیهای هوشمند مثل سامسونگ و همین گوشیهای لمسی، در زیر قسمت مشاهده یا خوندن لیست خدمات ارائه شده، کادر ویرایشی موجوده که اگر شما به اون کادر ضربه بزنین، در قسمت پایین صفحه، صفحه کلید برای شما ظاهر خواهد شد و این شما هستید که با فعال کردن قسمت اعداد بر روی صفحه کلید، عدد مورد نظر خودتون رو لمس خواهید کرد تا در کادر ویرایش نوشته بشه.
گزینه های ارسال و لغو، در زیر کادر ویرایش و بالاتر از صفحه کلید طراحی شدند که به ترتیب در سمت راست و چپ صفحه موجودند و شما با ضربه زدن به هر کدوم از این دو گزینه میتونین انتخاب کنین که به مرحله ی بعد برید یا اینکه فرایند استفاده از این سرویس رو کلاً لغو کنین.
نکته: توصیه میکنم، برای اینکه دست تون به صفحه کلید نخوره و اعداد اضافی در کادر ویرایش شما نوشته نشن، بعد از انتخاب عدد مورد نظرتون، با لمس کردن دکمه ی خروج که در قسمت پایین، سمت راست صفحه قرار داره و با اون از برنامه ها خارج میشین، صفحه کلید رو مخفی کنین.
خیالتون راحت!، تا دکمه ی لغو که در سمت چپ دکمه ی ارسال طراحی شده رو نزنین، از سرویس خارج نخواهید شد و حتی چندین بار زدن دکمه ی خروج، هیچ تأثیری در کار به جز مخفی کردن صفحه کلید نخواهد داشت.
یادمون باشه، ترتیب لیستها، کادرهای ویرایش و دکمه ها، تا پایان عملیات و در همه ی سرویسهای مشابه به ترتیب توضیح داده شدهست و هیچوقت تغییر نخواهند کرد.
پس لطفاً سعی کنین این ترتیب رو حتماً حفظ کنیم و به خوبی بر اون مسلط باشیم.
۳٫ داشتن سرعت بالا در انجام مراحل مختلف استفاده از این سرویسها.
عزیزانم، علت اصلی اینکه من آموزش حاضر رو از طریق صوتی در اینجا قرار ندادم، دقیقاً همین نکتهست.
خواهش میکنم به این نکته ی بسیار مهم و کنکوری توجه ویژه داشته باشین:
گاهی حتی رعایت دو نکته ی بالا هم باعث موفقیت ما در استفاده از این خدمات نخواهند بود؛ به این خاطر که اتلاف وقت و تعلل در انتخاب گزینه ی مورد نظر در هر مرحله (مثلاً زمانی بیش از پونزده ثانیه) باعث میشه که وقتی ما گزینه ی ارسال رو میزنیم، با خطا مواجه بشیم!.
البته این خطا میتونه به دلیل پرش آنتن و اختلال در شبکه هم باشه اما اون چیزی که ارتباط مستقیمی با فعالیت خود ما داره، رعایت محدودیت زمانیه که باید تا حدود ده پونزده ثانیه گزینه ی مورد نظر رو در کادر ویرایش بنویسیم و ارسال کنیم.
اگر در استفاده از گوشیهای لمسی به اصطلاح مبتدی هستید، یا بعد از مسلط شدن به اون این آموزش رو انجام بدید و یا اینکه نهایتاً آموزش کار با اپلیکیشن صفحه کلید از راه دور رو از این سایت دانلود و به کار بگیرید.

۴٫ چهارمین و آخرین نکته ی ضروری برای استفاده از این سرویس اینه که اگر نمیخواین برای خودتون شارژ بفرستین و قصد دارین سیمکارت دوست یا یکی از بستگان رو شارژ کنین، حتماً از سیمکارتی استفاده کنین که زیر نظر همون اپراتور باشه!؛ در غیر این صورت، شما موفق به شارژ کردن سیمکارت مورد نظرتون نخواهین شد!.
توضیح اینکه فرض کنین من یه سیمکارت همراه اول دارم که مال خودم یا یکی دیگهست و نیاز به شارژ داره.
خب، حالا اگه من میخوام اونو شارژ کنم، حتماً حتماً باید با سیمکارت همراه اول ستاره هفت مربع رو بگیرم و به اون سیمکارت شارژ بفرستم.
به عبارتی واضحتر، من نمیتونم یه سیمکارت همراه اول رو با سیمکارت ایرانسل شارژ کنم و بالعکس!.
میبینین که این دو تا اپراتور، مثل هوو سایه ی همدیگه رو با شصت تیر قیمه قیمه میکنن!/خخخ.
به نظرم، حالا دیگه نوبتی هم باشه، نوبت آموزش کار با سرویس ستاره هفت مربع فرا رسیده باشه!/پس پیش به سوی شارژ سیمکارت!!!…

آموزش مراحل هفت گانه ی شارژ سیمکارتهای اعتباری ایرانسل و همراه اول، با استفاده از سرویس *۷#

مرحله ی اول، انتخاب سرویس شارژ.
در منوی اول که با اونها در سربرگ «نگاهی اجمالی به کاربردهای سرویس *۷#» آشنا شدیم، عدد یک رو که در هر دو اپراتور به شارژ اختصاص داشت رو طبق آموزشی که در نکته ی شماره ی دو در سربرگ، یا عنوان «الزاماتی که باید قبل از استفاده از سرویسهای ای تی ام (*۷#) رعایت کنیم» در قسمت کادر ویرایش یا پاسخ (بسته به نوع گوشی مورد استفاده مون) نوشته و ارسال میکنیم.

مرحله ی دوم، انتخاب نوع شارژ.
اگر ایرانسلی باشید، دو گزینه برای روش شارژ شما پیشنهاد میشه:
۱٫ عادی، ۲٫ شگفت انگیز.
منظور از شارژ شگفت انگیز، شارژیه که ظاهراً غیر از اعتبار عادی ای که شما به حساب سیمکارت خودتون یا دیگران واریز میکنین، هدیه یا اضافه ای هم به این مبلغ افزوده میشه که البته با توجه به مبلغی که افزوده شده و همچنین موجودی ای که در اون سیمکارت به وجود اومده، بین سه تا بیست روز فرصت دارید تا از اون هدیه یا مبلغ اضافه ای که ایرانسل به خاطر انتخاب شارژ شگفت انگیز به شما داده استفاده کنین.
برای مطالعه ی جدول اعلام شده از طرف اپراتور ایرانسل به پورتال این شرکت مراجعه بفرمایید.

اینجا

البته تجربه نشون داده که هر دوی این اپراتورها معمولاً جداول و تعرفه هاشون رو طوری طراحی میکنن که کلاه واقعی رو سر مشتری بذارن و خودشون نه تنها متضرر نشن، که سودهای کلان هم به جیب نامبارک بزنند؛ بنابر این، من توصیه میکنم شما عطای این شارژ شگفت انگیز رو به لقای اون ببخشید و کلاً بیخیالش بشین.
پس گزینه ی یک یعنی شارژ عادی رو پیشنهاد میدم.
در اپراتور همراه اول، به جای شارژ شگفت انگیز، شما با گزینه ی شارژ حامی رو به رو خواهید شد که چیزی شبیه به همون شارژ شگفت انگیز در ایرانسله!.

اینجا

مجدداً پیشنهاد میکنم برای درگیر نشدن با جداول عجیب و غریب اپراتورها که اصولاً جایی نمیشینند که زیر پاهاشون آب بره، عدد یک رو انتخاب کنین.

مرحله ی سوم، انتخاب سیمکارت هدف شارژ.
حالا نوبت به انتخاب شماره ای که قراره شارژ به حسابش واریز بشه رسیده!.
اگر مایلید سیمکارتی که دارین با اون شارژ میخرین رو شارژ کنین، عدد یک رو ارسال بفرمایین؛ در غیر این صورت، شماره ای رو که قراره شارژ کنین رو با فرمت و پیش شماره ی ۰۹ و نه +۹۸۹ در یازده رقم وارد کنین.
توجه: در این مرحله، مزیتی که همراه اول نسبت به ایرانسل داره اینه که غیر از عدد یک که سیمکارت خودتون (سیمکارتی که دارین باهاش عملیات خرید شارژ رو انجام میدین) رو شارژ میکنه، گزینه ی دومی هم در نظر میگیره که مربوط به آخرین شماره ایه که غیر از شماره ی یک شارژ شده.
توضیح اینکه فرض کنین، من غیر از شماره ی خودم در همراه اول که با اون از این طریق برای خودم شارژ میخرم، چندین شماره ی دیگه مثل اعضای خانوادم رو هم شارژ میکنم.
خب، حالا تصور کنین من دیشب برای برادرم و امروز صبح برای خواهرم از همین طریق شارژ همراه اول فرستادم.
حالا اگه در این مرحله گزینه ی دو رو ارسال کنم، در ادامه ی مسیر، شماره ی خواهرم که امروز صبح واسش شارژ خریدم شارژ خواهد شد.
البته در منوی همراه اول، آخرین شماره غیر از شماره ی همراه خود شما با عنوان گزینه ی دو به طور کامل نشون داده خواهد شد که شما دقیقاً متوجه باشید که چه شماره ای رو شارژ خواهید کرد.

مرحله ی چهارم، انتخاب مبلغ شارژ.
در مرحله ی حاضر، شما با لیستی رو به رو هستید که به ترتیب، با گزینه ی مورد نظر مبلغ خاصی از حساب شما کسر و به سیمکارت تون معادل همون مبلغ شارژ واریز خواهد شد.
(در ایرانسل)
۱٫ هزار تومن، ۲٫ دو هزار تومن، ۳٫ پنج هزار تومن، ۴٫ ده هزار تومن، ۵٫ بیست هزار تومن، ۶٫ پنجاه هزار و بالاخره ۷٫ صد هزار تومن!.
نکات:
۱٫ نمایش مبلغ شارژ در منوی اپراتورها بر اساس نرخ رسمی کشور (رال ) نشون داده میشن که من با توجه به عامیانه بودن متن این مطلب، تصمیم گرفتم معادل اون ارقام به تومن رو برای شما بنویسم.
۲٫ در منوی ایرانسل، گاهی قدری ادا و ادفار وجود داره که مثلاً نوشته برای شارژ هزار تومنی عدد یک و برای ادامه ی منو +رو بفرستید که نمیدونم بر چه اساسی ادامه ی منو مشروط به ارسال +شده!؛ از اونجایی که این ادا و ادفار گاهی در منو قرار داده میشه و گاهی نمیشه، پیشنهاد میکنم برای بستن دهان ایرانسل هم که شده، طبق منوی پیشنهادی عمل کنید تا همه چیز برای شما از نو شروع نشه!.
۳٫ در همراه اول، منوی هفت تایی بالا، تا شماره ی سه یعنی خرید شارژ پنج هزار تومنی در منو گنجونده شده که اگر مثلاً عدد چهار یا بیشتر رو شماره گیری کنید، منوی انتخاب مقدار شارژ مجدداً برای شما نشون داده خواهد شد!.
۴٫ دقت کنید، از شماره گیری مبلغ شارژ به تومن و رالس خود داری کنید و فقط طبق لیست ارائه شده توسط اپراتور مربوطه، مبلغ شارژ رو با انتخاب گزینه ی مورد نظر مشخص بفرمایید.

مرحله ی پنجم، انتخاب شماره ی کارت.
در این مرحله، شما باید شماره ی شونزده رقمی کارت شتاب (عابر بانک) خودتون رو وارد کنید اما اگر قبلاً از این طریق شارژ تهیه کردید، شماره ی شما در حافظه ی اپراتور ارائه دهنده ی سرویس به سیمکارت شما ذخیره شده و نام بانکی که کارت شتاب شما از اونجا صادر شده، همراه با چهار رقم آخر شماره ی کارت تون به نمایش در خواهد اومد.
برای مثال، ۱٫ ۶۴،۷۷ توسعه و تعاون. یعنی برای خرید شارژ از طریق کارت شتاب مربوط به بانک توسعه و تعاونتون که چهار رقم آخرش ۶۴،۷۷ هست، عدد یک رو ارسال کنید.
نکات:
۱٫ نمایش کارتهایی که با اونها شارژ تهیه کردید، در اپراتور همراه اول، به وضوح بهتر از ایرانسله.
مثلاً اگر شما تا پیش از این، با چهار عابر بانک مختلف از این راه شارژ خریده باشید، هر چهار شماره با چهار گزینه ی مربوط به خودشون به شما پیشنهاد خواهند شد که شما هر کدوم رو که مبلغ مورد نظرتون در اون موجود هست رو انتخاب و شارژ مورد نظر رو میخرید اما در ایرانسل، گاهی گزینه های شما به دو مورد محدود خواهند شد که در این صورت، چنانچه حوصله ی نوشتن شونزده رقم شماره ی کارت بانکیتون رو که قبلاً با اون شارژ خریدین اما به خاطر اعمال محدودیت نشون داده نشده ندارین، میتونین عملیات خرید شارژ رو به امید نشون داده شدن شماره ی کارت مورد نظرتون، از نو شروع کنید!.
(ایرانسل است دیگر!…)
۲٫ همچنین تأکید میکنیم که شماره های کارتهای بانکی شما، در حافظه ی اپراتور ارائه دهنده ی سیمکارت شما و نه در حافظه ی گوشیهای شما ذخیره خواهند شد تا برای دفعات بعدی زحمت نوشتن اونها رو نداشته باشید که معمولاً فرایند ذخیره سازی این شماره ها، بعد از تعیید خرید شارژ و اتمام کار، از شما پرسیده خواهند شد و در صورتی که شما تعیید کنید این کار صورت خواهد گرفت.
بنابر اونچه که توضیح دادیم، در صورت تعویض گوشی یا فرمت کردن اون، هیچ تأثیری در پاک شدن شماره های عابر بانک شما به وجود نخواهد اومد.

مرحله ی ششم، رمز دوم یا اینترنتی کارت.
شما باید همیشه این پنج رقم رمز رو وارد کنید تا مبلغ موجود در حساب بانکی شما از سوء استفاده های افراد سارق محفوظ بمونه؛ بنابر این رمز دوم شما هرگز در گوشی و سیمکارت شما ذخیره نخواهد شد.

مرحله ی هفتم، تعیید خرید شارژ.
در این قسمت، خرید شارژ با مبلغی که خود شما انتخاب کردید به شما اعلام خواهد شد و شما باید این خرید رو با ارسال عدد یک تعیید کنید.
(گاهی این مرحله و مرحله ی ذخیره کردن شماره ی کارت جدید با هم انجام میپذیرند.
مثلاً ۱٫ خرید شارژ به مبلغ دو هزار تومن برای شماره ی فلان و ثبت شماره ی کارت.)

نگاهی به یک تفاوت فاحش بین دو اپراتور ایرانسل و همراه اول!

سورپرایز ایرانسل برای مشترکانش!:
در حین فرایند خرید، در اپراتور ایرانسل برای مشترکانش پیامی غافلگیر کننده به نمایش در میاد که غیر از برداشت مبلغ شارژ مورد نظر از حساب، نه در صد دیگه هم به منظور مالیات!!! از اونها کسر خواهد شد و این دوستان هم غیر از ارسال عدد یک و تعیید برداشت مالیات نه در صدی، هیچ راه دومی نخواهند داشت!!!.
این در حالیه که در اپراتور همراه اول، بعد از اتمام کامل کار و پرسش از این موضوع که آیا مایلید شماره ی جدید عابر بانکی که از طریق اون شارژ خریداری شده برای دفعات بعد ذخیره بشه یا نه؟؛ که چنانچه مایل باشید عدد یک رو ارسال خواهید کرد؛ عملیات خرید شارژ به طور کامل پایان خواهد یافت و شما پیامکی دریافت خواهید کرد با این مضمون که فلان مقدار شارژ به سیمکارت شما افزوده شد!، پیامک دیگه ای دریافت میکنید که بیست در صد شارژ بیشتر برای شما به عنوان هدیه یا پاداش خرید از این راه به سیمکارت شما اضافه شده که تا بیست و چهار ساعت دیگه، دقیقاً همین ساعت و همین دقیقه قابل استفاده خواهد بود! و این یعنی تفاوت واقعی بین ایرانسلی که با همه ی ادعاهاش نه در صد از شما مالیات کسر میکنه و همراه اولی که بیست در صد به شما شارژ اضافه هدیه میده!…
به عبارتی واضحتر، اگر شما از همراه اول هزار تومن شارژ بخرید و به حساب سیمکارتی که دارین باهاش شارژ میخرین بریزین، دویست تومن هم شارژ هدیه دریافت میکنین که بیست و چهار ساعت قابل استفاده خواهد بود و در واقع دویست تومن اول مکالمه ی داخل شبکه ی شما (مکالمه ای که با تلفنهای ثابت و شماره های همراه اول برقرار کردید) از این راه کسر خواهد شد اما در ایرانسل، شما با احتساب خرید همین مقدار شارژ، چه برای خودتون و چه برای دیگران، غیر از مبلغ شارژ، نود تومن دیگه هم باید مالیات بپردازین!!!…

مرحله ی هفتم، تعیید خرید شارژ
حتماً نیازی به توضیح اضافه نیست؛ چراکه این مرحله در قالب آموزش مرحله ی قبل توضیح داده شد اما از این جهت که در سربرگ آموزش از هفت مرحله سخن به میون آوردیم، مرحله ی حاضر رو باز با هم مرور میکنیم.
این مرحله همون جاییه که ما باید خرید فلان مقدار شارژ مثلاً دو هزار تومنی رو برای سیمکارت هدف با ارسال عدد یک تعیید کنیم.
در این مرحله، گزینه ی دیگه ای غیر از این عدد پیش روی ما نیست و غرض از طراحی این مرحله، حتماً این بوده که ما دقیقاً متوجه باشیم که چه مقدار شارژ برای چه سیمکارتی میفرستیم و خب طبعاً ما با تعیید این موضوع با فرستادن عدد یک، در واقع نشون میدیم که متوجه خرید شارژ برای سیمکارت مورد نظرمون هستیم و با این اقدام، خرید ما نهایی خواهد شد.
البته این مرحله در مورد همه ی سرویسهای این مجموعه وجود خواهد داشت و منحصر به خرید شارژ نخواهد بود.

انجام عملیات به صورت جهشی

گفتیم که برای خرید شارژ از سرویس *۷# یا ستاره هفت مربع، باید دست کم هفت مرحله رو طی کرد.
سؤال اینجاست که آیا روشی برای خلاصه کردن این فرایند قدری طولانی و گاهی خارج از حوصله وجود نداره؟.
خوشبختانه پاسخ این سؤال و درخواست مثبته!.
ببینید، ما نوشتیم که مثلاً اگر کسی با سیمکارت همراه اول بخواد دو هزار تومن شارژ برای خودش بخره، باید بعد از شماره گیری *۷#، در مرحله ی اول عدد یک (مربوط به انتخاب شارژ)، در مرحله ی دوم عدد یک (برای انتخاب شارژ عادی) و در مرحله ی سوم عدد یک رو (برای انتخاب شماره ی خودش به عنوان سیمکارت هدف شارژ) ارسال کنه!.
خب، اینجا راهی هست که هر سه مرحله ی طی شده ی نخستین در یک مرحله طی بشه!.
ما برای گذروندن این سه مرحله، به جای اینکه در سه مرحله ی متوالی عدد یک رو شماره گیری کرده و بفرستیم، از همون ابتدا به این صورت شماره گیری میکنیم:
*۷*۱*۱*۱#.
حالا تصور کنین ما میخوایم از همراه اول پنج هزار تومن شارژ مستقیم برای سیمکارت خودمون بفرستیم.
بنابر این، به شکل زیر شماره گیری میکنیم:
*۷*۱*۱*۱*۳#
توجه:
روش انجام فرایند مراحل استفاده از سرویس *۷# و سرویسهای مشابه تنها تا مرحله ی وارد کردن شماره ی کارت بانک (عابر بانک یا کارت شتاب) به صورت جهشی انجام خواهد پذیرفت و این مرحله و مرحله ی وارد کردن رمز دوم کارت باید با حوصله و دقت انجام بگیره.
به عبارت واضحتر، شما با این روش هرگز نمیتونین مرحله ی وارد کردن شماره ی کارت و یا انتخاب کارتی که مبلغ خرید شارژ باید از اون کسر بشه، به علاوه ی رمز دوم کارت از روش جهشی استفاده کنید!؛ پس توصیه میکنم از این مرحله به بعد صبور باشید!.

مهم: توصیه ی بسیار حیاتی و امنیتی برای استفاده از کارتهای شتاب (عابر بانک)

دوستان عزیزم!، برای اینکه شما به طور کامل در جریان گردش پول از حسابهای بانکیتون باشید بانکهای ارائه کننده ی حساب، سیستمی پیامکی به نام اس ام اس بانک رو روی هر حساب فعال میکنه که چه مبلغی به اون حساب اضافه و چه از اون کسر بشه مراتب به صورت پیامک یا اس ام اس به صاحب حساب اطلاع داده خواهد شد.
متأسفانه دیده شده که عده ای انسان بی تفاوت، در هنگام افتتاح حساب، با این توجیه مسخره و غیر منطقی که فعال کردن این خدمت باعث صرف هزینه خواهد شد، از فعال کردن اون امتناع میکنند!.
واقعیت اما عقلانی نبودن این حرکت رو به وضوح اثبات میکنه؛ چراکه وقتی شما در جریان گردش مالی حساب بانکیتون قرار نداشته باشید، گاهی مثل دوست عزیز و قابل احترام من بد جور شگفت زده خواهید شد!.
دوستم تعریف میکرد که در ایام خوش نامزدی، یک روز برای خرید لباس برای همسرش دست در دست او به بوتیک عرضه ی لباس رفته بوده و لباس مورد نظر خانمش رو برای او خریده بوده که همین فعال نکردن اس ام اس بانک حسابش باعث شده که از خالی بودن اون حساب بی اطلاع باشه و وقتی مسؤول فروش لباس این خبر شوک آور رو به او داده، چقدر او رو جلوی همسرش به زعم خودش کوچیک و خورد کرده!.
یا پدر خود من که به این خاطر که این سرویس رو روی حسابش نداشت، مجبور بود هر از چند گاهی برای پیگیری پرداخت یارانش که همیشه برای او تولید استرس و اضطراب میکرد، به بانک یا دستگاه کارتخون مراجعه کنه؛ در صورتی که فعال کردن سرویس پیامکبانک میتونست این استرس رو در او از بین ببره.
بدتر از وضع این دو مثال، شرایط اون عزیز هموطنیه که به هر دلیلی مبلغی قابل توجه از حساب او سرقت و سودجویی شده اما تا مدتها بعد خود او اصلاً متوجه این واقعیت نمیشه و زمانی هم که فهمید و به مراجع قانونی مراجعه کرد، دیگه کار از کار گذشته بود و دزدان اموال، همه ی رد پاها و سر نخها رو از بین برده بودند!.

تقاضای اخلاقی حقیر از شما خواننده ی گرامی

به عنوان آخرین بخش از آموزش متنی حاضر، از شما خواننده ی عزیز این مطلب درخواست میکنم، گاهی برای رضای خداوند و همچنین کمک به نوع بشر، و البته رفع بلا و گرفتاری از خود و خانواده و عزیزانمون، کمک به نهادهای خیرخواه و نیازمند به یاریهای هرچند بسیار محدود و اندک رو فراموش نکنیم.
در دنیای واقعی و در منازل هر کدوم از ما، صندوقهایی به عنوان صندوق صدقه وجود دارن که متعلق به نهادهای دولتی و بعضاً غیر دولتیند.
این البته قدم بسیار خوب و مؤثری برای خدمت به همنوع و رفع فقر به حساب میاد اما همین خدمت در سرویس حاضر هم تدارک دیده شده.
ما میتونیم از همون ابتدا، در اپراتور همراه اول، به جای عدد یک که برای خرید شارژ طراحی شده، با انتخاب عدد شش که مربوط به نیکوکاریه، به اندازه ی خودمون یاریگر افراد و نهادهای خیر اندیش باشیم و با این عمل به یاری نیازمندان عزیز که هموطنان خود ما و برادران دینی خود ما هستند بشتابیم.
میتونیم به نیابت از امام زمان عجل الله تعالی هر روز و یا هر از چند گاهی شده صد تومن یا کمتر و بیشتر به هر کدوم از دوازده نهاد خیریه ای که در لیست مربوطه اومدن کمک مالی کنیم.
به نظرم تجربه ی بدی نباشه/امتحانش ضرر نخواهد داشت؛ یا علی مدد….

درباره محمد حسنی

سلام. من محمد حسنیم، نابینا، عاشق مذهب، اصولگرا اما به معنی واقعی کلمه، احمدی نژادیش!/خخ استقلالی دو آتشه! دیگه میشه گفت لیسانس تاریخ یا به عبارت بهتر، مهندسی اموات!، که کار واقعی ما اینه که از صبح تا شب میشینیم غیبت مرده ها رو میکنیم!. از علایق من، مسائل مذهبی، سیاسی، فوتبال، استقلال، تیم ملی آلمان!/خخخ و خلاصه اینکه عاشق امید ابراهیمی و مانوئل نویرم!. راه های ارتباط با من: نمیخواد، به چه دردتون میخوره آخه؟!/خخخ. امیدوارم که تو این سایت مفید و خلاصه کار درست، همکار و همیار خوبی واسه ی همدیگه باشیم/یا علی مدد...
این نوشته در آموزش, اندروید, دسته‌بندی نشده, مذهبی, معرفی ارسال و , , , , , , , , , , برچسب شده است. افزودن پیوند یکتا به علاقه‌مندی‌ها.

4 پاسخ به آموزش متنی روش خرید شارژ ویژه ی سیمکارتهای اعتباری ایرانسل و همراه اول، با استفاده از سرویس ستاره هفت مربع (*۷#

 1. واقعا عالی.
  من بارها از این طرق شارژ خریدم اما با نصب موبایل بانک روی گوشیم دیگه خیلی وقته که این کار رو انجام ندادم.
  البته خداییش برای گرفتن موبایلبانک از زیر دست کارمند های بانک در رفتم وگرنه به ما نابیناها خیلی سخت سرویس میدن.
  میگن باید امین انوال و این چیزا داشته باشی که من قسر در رفتم.
  ولی در کل روش خوبیه برای خرید شارژ و امکانات دیگه که شما گفتی فقط ای کاش میشد از این طریق عمل کارت به کارت هم انجام داد که دیگه خدایی مشکل ما نابیناها هم به کل حل میشد.

  • محمد حسنی می‌گوید:

   سلام سید!.
   خداییش این کلمه ی امین اموال هم تلفظش آسون نیستااا.
   فک کن تو یه روز شلوغ و پر درد سر و استرس بری به یه بانک و با اعصاب خورد از یه کارمند بانک که بینیش هم گرفته باشه و توی دماغی حرف میزنه بشنوی که باید امین اموال داشته باشی!/خخخ.
   خداییش چه فشااااری به مغز میاد که بتونی درک کنی انینانال یعنی چی!/خخخ.
   در مورد موبایل بانک حق با شماست اما خب خودت میدونی که این برنامه اولاً اینترنت میخواد!/خخخ.
   خب وقتی تو شارژ نداری که به کسی زنگ بزنی، از کجا میخوای اینترنت موبایل داشته باشی؟!/خخخ.
   بگو با وایفای! خخخ.
   اما آیا وایفای همیشه و همه جا در دسترس هست؟! خخخ.
   بعدشم، آیا مگه همه ی بانکها برنامه ی موبایل بانکشون برای ما نابیناها دسترس پذیر شده آیا؟!/خخخ.
   منظور اینه که این یه راهه مث بقیه ی راهها که مزایا و معایب خاص خودش رو هم داره/تشکر سید عزیز….

   • درسته ممد جون ولی موبایل بانکا اکسرا با اس ام اس کار میکنن.
    یعنی وقتی شما کارتو انجام میدی ازت میپرسه که میخوایی با اس ام اس کار کنی یا اینترنت؟
    خب طبیعتا شما اگر نت نداشته باشی گزینه اس ام اس رو انتخاب میکنی و اطلاعات شما که به سیستم برسه نتیجه کار برات میاد.
    حالا از این حرفا گذشته کاشکی این مسولین رسیدگی کنن و اون مسولین بهمون تو بانکا گیر الکی ندن و یا یه جوری بشه که خدمات کارت به کارت و یا حساب به حساب به این سیستم ستاره ۷مربع اضافه بشه.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لطفاً این معادله ی امنیتی رو هم حل کنین تا مطمئن بشیم یه وقت خدایی نکرده رباط نیستین! *