خود آرایی به سبک نابینایی قسمت سوم

به نام خالق زیبایی ها.
سلام به دوستان زیبا و خوش پوش و آراسته و تمیز.
امیدوارم که زندگی تون سرشار از زیبایی باشه انشاالله.
قبل از هرچیز یک عذر خواهی بابت دیر کرد پست.
ما تقریبا نزدیک به دو هفته پست خود آرایی رو نداشتیم که قول میدم تا جایی که میشه سعیم رو بکنم تا این نبود رو جبران کنم.
دوستان گلم ما تا به اینجا طرز لباس پوشیدن و آراستن مو رو توضیح دادیم که سوالی از جانب شما نداشتیم و طبق قراری که گذاشته بودیم این مسیله نشون دهنده این بود که شما تا اینجای بحث مشکلی ندارید.
خدا رو شکر.
خب و اما نوبتی هم که باشه نوبت میرسه به آراستن صورت که یکی از مهم ترین دغدغه های بیشتر ماهاست.
در پستهای قبل از تمیزی و شست و شوی صورت گفتیم و توضیح دادیم که اطراف لب رو حتما باید بعد از غذا خوردن یا با آب و اگر مقدور نبود با دستمال تمیز کنیم.
گفتیم که بعد از بیدار شدن از خواب حتما صورت رو بشوییم و با انگشت قی چشم رو بگیریم و ابرو ها مخصوصا ابروهایی آقایون که پرپشت تر هستن رو با دو انگشت اشاره مرتب کنیم.
از مرتب کردن موهای صورت گفتیم و توضیح دادیم که آقایونی که مقید به گذاشتن ریش هستن حتما هر از چند گاهی ریش شون رو مرتب کنن و کاری کنن تا ریش همونطور که در زبان عرب معروف هست محاسن آقایون به حساب بیاد نه خدایی نکرده باعث زشت و کریه شدن چهره اونها بشه.
گفتیم که اگر آقایون مقید به داشتن ریش هستن برای بهتر و زیبا تر جلوه دادن اون حتما با یک شانه کوچک اون رو شانه بکشن و عطر بزنن.
خب و اما خانم ها.
زمانی بود که خانم ها قبل از ازدواج دست به صورت خود نمیزدن و مجرد و یا متاهل بودن شون رو از همین امر حدس میزدن و به خواستگاری می رفتند.
اما این روزها واقعا این مسایل دیگه ملاک نیست و ماشاالله آقایون در آرایش و برداشتن ابرو و کارهای دیگه که زیاد هم درر جامعه میبینیم و خانم ها که واقعا از خانم بودن خودشون فاصله گرفتن نمیشه به این ملاک ها بسنده کرد.
کاری نداریم که اگر هم کسی بخاد این مسایل رو رعایت کنه هم مورد تمسخر اطرافیانش قرار میگیره و هم کسانی که درر لباس دین هستن این اجازه رو نمیدن که حتی یک دختر خانم به همون وضعیت قبلی خودش باقی بمونه و توصیه میکنن که تمیز و آراسته باشید البته آراستگی رو معقوله ای جدا از آرایش کردن میدونن.
و معتقد هستند که اصلاح صورت ربطی به آرایش اون نداره و جزءی از نظافت شخصی محسوب میشه.
این ها رو گفتم که بعدا کسی از من خورده نگیره که چرا شما در سایت تون خانم ها رو تشویق به مسایل ضد دینی میکنید و مسایل ممنوعه رو ترویج میدید.
ضمن این مسیله باید بگم که اگر من طرز آرایش صورت رو هم آموزش میدم منظورم این نیست که هر خانمی از فردا راهه بی افته و برای رفتن به دانشگاه، مدرسه، و یا بقالی و یا جاهای دیگه این نکات رو مو به مو انجام بده و خودش رو آرایش کرده در معرض دید هر کس قرار بده.
خود من که این مسایل رو تقریبا بلد هستم فقط در مهمانی هایی که همه مدعوین خانم هستن انجام میدم و اصلا لزومی نمیبینم که همه جا آرایش داشته باشم.
خب این از این.
حالا میریم به سراغ آراستن چهره ی خانم ها که معمولا مثل بقیه تفاوت هاشون با آقایون دارای ریزه کاریهای زیاده.
اول به اصلاح صورت میپردازیم.
این که یک خانم چند وقت یک بار برای اصلاح صورت باید اقدام کنه کاملا بستگی به رشد موی صورت اون خانم داره وو این مسیله رو فقط خود خانم میتونه تشخیص بده.
به عقیده من اگر هر کدوم از ما یک دستگاه مخصوص این کار رو شخصا تهیه کنیم خیلی بهتر هست چون در این صورت هر وقت احساس کردیم که نیاز به اصلاح داریم مجبور نیستیم هزینه کنیم و محدودیت داشته باشیم و یا غیره.
مخصوصا ما خانم های نابینا که محدودیت رفت و آمد داریم.
برای مرتب کردن ابرو هم نیازی نیست که قبل از ازدواج ابرو رو به طور کامل برداشت اما اشکالی هم نداره که اون رو هرر از چند وقت یک بار تمیز و مرتب کرد.
چون خانم ها ابروهای کم پشت تری نسبت به آقایون دارن و معمولا مرتب کردن اونها به خاطر ریز بودن موهای ابرو با دو انگشت اشاره سخت میشه توصیه میکنیم از بروس ابرو که برای همین کار ساخته شده استفاده کنید.
معمولا زیر ابرو موهای اضافی رشد میکنه که باعث نامرتب دیده شدن ابرو میشه که شما با مراجعه به آرایشگاه میتونید از خانم آرایشگر بخوایید که اون رو براتون مرتب کنه و موهای ابرو تون که زیاد از حد رشد کرده رو با قیچی مخصوص کوتاه تر کنه تا ابرویی مرتب تر داشته باشید.
اگر خودتون بعد از این کار با انگشت اشاره ابرو تون رو لمس کنید متوجه مرتبی اون میشید و میتونید هر وقت احساس کردید مویی ریز و اضافی در حال رشد هست با موچین مخصوص خودتون اون رو بگیرید و تا مدت زیادی ابرویی مرتب داشته باشید.
همیشه سعی کنید قبل از دست به کار شدن ابرو رو خوب لمس کنید و موی اضافی رو پیدا کنید و ابرو رو با انگشت دست دیگه نگه دارید و بعد موچین رو به اون موی اضافی نزدیک کرده و اون رو بگیرید.
وقتی در این کار خبره شدید میتونید از دسته تیغ هم استفاده کنید.
این دسته تیغ چیزی شبیه چاقو هست که شما میتونید به جای تیزی چاقو یک تیغ قرار بدید و وقتی میخواید ابرو رو تمیز کنید با انگشت دست چپ ابرو رو نگه دارید و با دست راست تیغ رو زیر ابرو بکشید تا موهای اضافی تمیز بشن.
خوبی این دسته تیغ ها اینه که شما هر از چند وقت میتونید تیغش رو عوض کنید و در زمانی کمتر از موچین زیر ابروتون رو تمیز کنید.البته باز هم تاکید میکنم که اول با موچین تمرین کنید تا خدایی نکرده خط ابرو تون رو به هم نریزید.
باید قدرت لمس تون رو حسابی بالا ببرید بعد از دسته تیغ استفاده کنید.
خودم امتحان نکردم اما بعضی ها از یک چسب روی ابرو استفاده میکنن و بعد شروع به تمیز کردن زیر اون میکنن.
من همیشه بدون چسب این کار رو انجام میدم و خدا رو شکر هیچ مشکلی هم نداشتم.
شما به همین ترتیب میتونید بالای ابرو تون رو هم تمیز کنید و بعد از این که کار تون تموم شد با همون بروس ابرو بکشید روی ابرو تون تا کاملا مرتب بشن.
برای اصلاح صورت هم باید بگم که تا به حال من با دستگاه بند انداز که دو تا قلاب برای نصب نخ داره و دستگاه سه تیغ که برای آقایون هست امتحان کردم و هیچ مشکلی نداشتم.
اما دستگاه سه تیغ رو توصیه میکنم چون تمیز تر از دستگاه اول عمل میکنه.
این شایعه که بعضی ها میگن بعدها موهای بد ترکیبی توی صورت ظاهر میشه فقط یک شایعه هست و منی که تقریبا ۵ ۶ ساله که از این دستگاه استفاده میکنم مشکلی ندارم.
خب فکر میکنم برای این جلسه کافیه و در جلسه ی آینده راجع به کرم زدن به پوست و آرایش صورت صحبت میکنیم.
مثل همیشه ازتون میخوام که نظر یادتون نره.

درباره کدبانو

مریم حسنی هستم خانه دار و امیدوارم در زمینه هایی که به لطف خدا مستقلم بتوانم برای دوستان مفید واقع شوم. مهارتهای من استقلال فردی، خانه داری آشپزی و دستی هم در پخت شیرینی جات دارم.
این نوشته در آموزش, حرفهای خودمونی, خود آرایی, دسته‌بندی نشده, نابینایان ارسال و , , , , , برچسب شده است. افزودن پیوند یکتا به علاقه‌مندی‌ها.

2 پاسخ به خود آرایی به سبک نابینایی قسمت سوم

 1. خجسته بانو می‌گوید:

  سلام و مرحبا به کدبانو
  پنج ۶۶ سال رو خوب اومدیا ههاها
  از طرفی خانما سنشونو نمیگن از اون ور لو میرن شکلک شوخی
  من کمی قبل از دیدن پستت تصمیم گرفتم راجع به وسایل آرایشی که قدیمها حکیمانه استفاده میکردن و قطعً هم زیبایی میبخشیدن تحقیق کنم
  راجع به اصلاح هم کسایی که توی فامیل یا آشنای نزدیکشون کسی داشته باشن خیلی خوب میشه بیناها هم تو این مورد زیادن که به دیگری احتیاج پیدا میکنن وای من از این دستگاها میترسم ههه
  ولی واقعً کسی که ازدواج میکنه چقد نکته یاد میگیره به واسطه گسترده شدن موقعیات اجتماعیش و همین طور میتونه یاد بده

  • کدبانو می‌گوید:

   سلام مجدد خجسته جان.
   خخخ حالا فهمیدم چه سوتی دادم.
   یعنی کامنتتو خوندم بعد با خودم گفتم این که شما گفتی یعنی چی؟
   دو باره برگشتم پست رو خوندم تا فهمیدم چی شده؟
   کلی هم خندیدم.
   خواستم بنویسم ۵ ۶ ساله کهاز این دستگاه استفاده میکنم.
   ببخش خلاصه.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لطفاً این معادله ی امنیتی رو هم حل کنین تا مطمئن بشیم یه وقت خدایی نکرده رباط نیستین! *