ویژگیهای یک همسر خوب

ویژگیهای یک همسر خوب چیست ؟
۱٫ اشتباهات گذشته شما را فراموش می کند
یک شریک خوب، گذشته شما را نادیده می گیرد و دائم اشتباهاتی را که یادآوری آنها هیچ نفعی به حال رابطه تان ندارد، بازگو نمی کند.
۲٫ مقایسه نمی کند
یک شریک زندگی مناسب تفاوت انسان ها را درک می کند و می داند که هر شخص نقاط ضعف و قوت خود را دارد. بنابراین شما را با افراد دیگر مقایسه نمی کند.
۳٫ به رابطه دوطرفه اعتقاد دارد
او باید بداند که یک رابطه سالم به تلاش هر دو طرف وابسته است و باید بین آنها تعادل برقرار باشد. رابطه های یک طرفه در نهایت به مشکل منجر خواهد شد.
۴٫ به تنهایی شما احترام می گذارد
هر فردی به تنهایی احتیاج دارد. شریک شما باید معنای حریم خصوصی را درک کند. افرادی که این قانون را رعایت نمی کنند، پس از مدتی از هم خسته می شوند و در رابطه احساس خفقان می کنند. باز هم می گوییم، در هر چیزی تعادل لازم است، حتی با هم بودن.
۵٫ گفتگو با شما در اولویت اوست
یک شریک زندگی خوب ارتباط و گفتگو با شما را در اولویت کارهای خود قرار می دهد. بدون گفتگو با یکدیگر، مشکلات کوچک تبدیل به مشکلاتی بزرگ و حل نشدنی تبدیل می شود. شما باید در گفتگو با شریک تان آزاد باشید و مطمئن باشید که حرف هایتان شنیده می شود. گفتگو برای تداوم یک رابطه حیاتی است.
۶٫ ساده است
یک شریک خوب رابطه را تبدیل به یک بازی پیچیده نمی کند. او با هر مشکلی به سادگی برخورد می کند و به جای عکس العمل های پرخاشگرانه یا عقب نشینی، با شما به گفتگو می نشیند.
۷٫ رگ خواب شما را می شناسد
او به «زبان عشق» شما آگاه است و می داند چه زمانی باید کنارتان حضور داشته باشد، چه لغاتی را در گفتگو با شما به کار گیرد یا چه هدیه ای برای شما بخرد تا خوشحال شوید. به بیانی او باید رگ خواب شما را بداند.
۸٫ شوخ طبع است
شوخ طبعی از خصوصیات او است، طوری که شما می توانید جوکی را برای او بگویید و با هم بخندید.
۹٫ منطقی است
فردی را انتخاب کنید که انتظارات منطقی از شما داشته باشد.قبلا هم گفتیم درتیم سکسولوژی همه ما آدم ها گاهی اشتباه می کنیم و این امری طبیعی است. او نباید برای شما استانداردهایی تعریف کند که خود به آن پایبند نیست.
۱۰٫ به خودشناسی رسیده است
گاهی ما از دیگران انتظاراتی داریم و زمانی که آنها قادر به برآورده کردن شان نیستند، ناامید می شویم. ما باید آنقدر مهارت های لازم را در خود تقویت کنیم تا محتاج هیچ کس نباشیم. رابطه عاطفی تنها باید راهی برای تقویت خودشناسی باشد.
۱۱٫ خوش بین است
شریک شما انتظارات خوش بینانه ای از شما و رابطه دارد. او افکار منفی را از خود دور می کند و معتقد به رابطه ای خوب و طولانی مدت است.
۱۲٫ مسئولیت پذیر است
او نباید شما را تنها منشا تمام خوشی هایش بداند. هر کسی مسئول شادی زندگی خود است. شما می توانید بزرک ترین بخش این شادی باشید اما تمام آن نه.
۱۳٫ احساسات خود را کنترل می کند
یک شریک زندگی خوب به شما احترام می گذارد، مدام کنترل و نقدتان نمی کند و در مقابل دیگران باعث شرمندگی نمی شود.
۱۴٫ زمانش را با شما تقسیم می کند
همدلی از دیگر خصوصیات فرد مناسب شما است. او به ارزش کار تیمی آگاه است و خوب می داند که: «یک دست صدا ندارد.»
۱۵٫ مستقل است
او قابل اعتماد و مسئول است و هر زمان که احتیاج داشته باشید، کنار شما است.
۱۶٫ از شما حمایت می کند
او شما را تشویق می کند تا بهترین خود باشید. از موفقیت شما نمی ترسد و همیشه بهترین شما را می خواهد.
۱۷٫ معتقد است
پایبند بودن همسر به اعتقادات مذهبی یکی از ارکان مهم استحکام خانواده است و نشان می دهد که او به وظایف زندگی خود نیز متعهد خواهد بود.
۱۸٫ قادر به گفتن «ببخشید» است
فردی که به خودآگاهی رسیده باشد، از گفتن «ببخشید» در زمان هایی که مرتکب اشتباهی شده، نمی هراسد.
۱۹٫ بهترین دوست شما است
یک شریک زندگی خوب، باید یک دوست خوب هم باشد. زمانی که یک رابطه با مشکل روبه رو می شود، دوستی و صمیمی طرفین است که آن را نجات می دهد.
۲۰٫ صادق و قابل اعتماد است
او هیچ گاه به شما دروغ نمی گوید. اگر شخص دیگری را ملاقات کرده باشد، ترجیح می دهد رابطه با شما را تمام کند تا این که فریب تان دهد و موجب آزارتان شود.
۲۱٫ همیشه برای بهبود رابطه تلاش می کند
یک شریک خوب می داند که یک رابطه احتیاج به مراقبت و تلاش دارد. بنابراین نهایت سعی خود را می کند تا رابطه به بهترین شکل خود پیش رود.
دکتر مریم شریفی
دکتر مهرداد مصلحی

درباره سید جواد منصوریان

سلام. من سید جواد منصوریان درسال1359در استان قم متولد شدم. تحصیلاتم را در مقطع دبستان در شهر خودم و مقاطع بالاتر را تا دیپلوم در مدرسه شهید محبی تهران به پایان رساندم.در سال92ازدواج کردم و از علایقم هم اگر بخواهم بگویم عاشق خواندن رمانهای مهیج، فیلم های پلیسی، گوشدادن به رادیو، و کار با کامپیوتر هستم. راه های تماس با من ایمیل javad4547@gmail.com و شماره تماس 0933 751 0827 میباشد.
این نوشته در دسته‌بندی نشده, روانشناسی, زناشویی, معرفی ارسال و , , , , , , برچسب شده است. افزودن پیوند یکتا به علاقه‌مندی‌ها.

4 پاسخ به ویژگیهای یک همسر خوب

 1. کدبانو می‌گوید:

  سلام.
  خیلی مطلب قشنگ و در عین حال کاربردی بود.
  من اصولا عاشق مطالبی هستم که در کمال سادگی مفید هم باشه تا هر خواننده ای با هر سطح سوادی که هست بتونه باهاش ارتباط بر قرار کنه.
  به نظرم این مقاله هم دارای چنین ویژگی هایی هست.
  واقعا متشکرم از این دو همکار کوشا.
  امیدوارم در آینده هم شاهد چنین کارهایی در این سایت نو پا باشیم.

 2. محمد حسنی می‌گوید:

  سلام.
  به نظرم قشنگتر این بود که نویسندگان محترم این پژوهش، مدرکشون رو پنهان میکردند؛ آخه این همه درک بالا، چیزی نبود که در مدرک تحصیلی پیدا بشه و ما معمولاً از مدرک تحصیلی، فقط تکبر و خودخواهیش رو یادمون بود.
  همچنین اینکه راستش من متعهل نیستم ولی فکر میکنم همین یک مورد خوشبینی خیلی انسان رو موفق میکنه.
  به خدا آدم لباس برای پوشیدن نداشته باشه ولی به آینده خوشبین باشه، موفقترین آدم دنیا خودشه ولی ثروتمندترین باشه و بدبین باشه، هیشششششکی مث خودش بدبخت نیست، هیشششکی…

 3. سلام به آقا محمد.
  نام نویسندگان محترم رو خود من نوشتم و ایشون به نام اکتفا کرده بودن.
  اما خود من از اونجایی که ایشون و همکارشون رو میشناختم عنوان دکتری رو اضافه کردم.
  دلیل کارم هم این بود که خواننده بدونه که مطلب متعلق به یک شخص بی سواد و عامی نیست.
  خوب نیست داداش این قدر زود قضاوت کنی.
  در رابطه با نظر دوم تون هم باید بگم بله حق با شماست.
  بزرگترین نویسنده های روانشناسی با بالاترین مدرک جهانی میگن باید ما آدما برای دستیابی به خوشبختی خوش بینی رو پیشه کنیم.
  بازهم از کامنتت متشکرم.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لطفاً این معادله ی امنیتی رو هم حل کنین تا مطمئن بشیم یه وقت خدایی نکرده رباط نیستین! *